Vaata multikat ja saad teada, kuidas maailm alguse sai.

Kuuldemäng: Maailma loomine

Autor: Timo Lige

Piiblis on kirjas:

Ja Jumal ütles: „Tehkem inimesed oma näo järgi, meie sarnaseks, et nad valitseksid kalade üle meres, lindude üle taeva all, loomade üle ja kogu maa üle ja kõigi roomajate üle, kes maa peal roomavad!”

Ja Jumal lõi inimese oma näo järgi, Jumala näo järgi lõi ta tema, ta lõi tema meheks ja naiseks.

Ja Jumal õnnistas neid, ja Jumal ütles neile: „Olge viljakad ja teid saagu palju, täitke maa ja alistage see enestele; ja valitsege kalade üle meres, lindude üle taeva all ja kõigi loomade üle, kes maa peal liiguvad!”

Ja Jumal ütles: „Vaata, mina annan teile kõik seemet kandvad taimed kogu maal, ja kõik puud, mis kannavad vilja, milles on nende seeme; need olgu teile roaks!

Ja kõigile loomadele maa peal ja kõigile lindudele taeva all ja kõigile roomajaile maa peal, kelles on elav hing, annan ma kõiksugu haljast rohtu toiduks.” Ja nõnda sündis. (1. Moosese 1:26-30)

bible

Loomine

Looma tähendab teise sõnaga tegema. Kõike meie ümber, mida Jumal on teinud, nimetame me looduks. Kui meie soovime midagi teha, on meil selleks vaja erinevaid asju. Tavaliselt on selleks materjal ja tööriistad.

AGA …

… kui Jumal lõi kõike, alustas Ta mittemillestki. Ta ainult ütles ja asjad ilmusid täpselt sellisena, nagu Jumal soovis!

Sipelgas