Piiblis räägitakse nii tarkadest kui ka rumalatest inimestest. Sageli eristavad neid inimesi valikud, mida nad teevad. Vaata sellest piibliloost, milliste valikute kohta ütleb Jumal, et need on rumalad valikud. 🙂

”Elas kord üks mees. Ta oli põllumees, ja tema aare oli vili, mida ta põllult sai. Võiks isegi öelda, et see oli vanasti raha eest: Mees, kellel oli palju vilja oli rikas mees. Nüüd mehel oli probleem. Kõik vili ei mahtunud enam aitadesse, kus vilja hoiti. Seda oli lihtsalt liiga palju. Mees mõtles: mida ma nüüd teen? Mul pole kusagile seda vilja panna! Ta murdis pead tükk aega ja siis tuli tal mõte: Ma lammutan vanad aidad maha ja ehitan uued, suuremad, ja panen kõik viljaterad sinna! Siis on mul kõik hästi, et peagi tööd enam tegema sest varandust piisab mitmeks aastaks. Siis ma lihtsalt puhkan ja logelen, söön, joon, naudin ja olen rõõmus!

Mees ei märganud, et kõige selle varanduse kogumisega oli ta jäänud hästi üksi: tal ei olnud kedagi, kellega asju arutada. Tal ei olnud kedagi, kellega oma varandust jagada. Tal ei olnud kedagi, kellega koos süüa või puhata. Kurb, eks ole? Ja mis veel kurvem, ta oli täiesti ära unustanud selle, et kõik see hea mis tal on tuleb Jumalalt. Ta ei suhelnud Jumalaga, ei tänanud ega küsinud ka Jumala käest, mida kõige targem oleks teha. Ta oli täiesti üksi.

Siis Jumal ütles tollele mehele: Kuule, sa rumal mees! Täna öösel sa sured ära, sinu elupäevadel on lõpp. Kuhu sa nüüd paned kõik selle varanduse, kaasa sa seda võtta ju ei saa? Ja mis sinust endast saab?

Jeesus rääkis selle loo oma jüngritele ja ühele mehele, kes oli läinud oma vennaga tülli raha ja varanduse pärast. Mees, kes oma vennaga tülitses, muretses rohkem selle pärast mida tal on kui sellepärast, milline ta ise on.

Looga tahtis Jeesus öelda, et igasuguste aarete kogumisega on see oht, et me unustame selle, mis elus on tõeliselt tähtis. Inimese elu on lühike, ja raha ei too elupäevi juurde.

Kõige tähtsam on see, et meil on hea suhe Jumalaga ja me usaldame Teda.

Rikas mees mõtles ainult oma varandusele ja sellele, mis ta oma varandusega teeb. Ta ei mõelnud teistele inimestele ega igavesele elule, ega Jumalale ka mitte. Ta mõtles ja elas ainult iseendale, ja sellepärast oli ta tegelikult üks hirmus vaene mees.”

Luuka 12:16-21