“Tuleta neile meelde, et nad alistuksid valitsejaile ja võimukandjaile, oleksid kuulekad, valmis igale heale teole.” Tiituse 3:1-2

vappMõttemängud presidendiga

Mängi natuke mõttemängu. Kui sina oleksid saanud esitada presidendi kandidaadi, siis keda sa oleksid pakkunud Eesti presidendiks? Kas kedagi oma sõprade hulgast või perest või hoopis kedagi oma koolist? Lase oma fantaasial lennata.

Tänaseks on Eestile president valitud. Kas tead, kes on praegu Eesti president? Kas temale peab ka alistuma ja olema kuulekas ja kui, siis kuidas?

Piiblisalm tuletab meelde, et peab olema kuulekas ja ka valmis igale heale teole. Kuulekas oled sa sellega, kui teed seda, mis sinu vanuses lapsed tegema peavad. Näiteks käid koolis, tegeled oma hobidega, mis sind arendavad, oled viisakas, hoolitsed nende eest, kes vajavad su abi ja veel palju muud. Aga kui sa lähed seadusega pahuksisse, siis sa ei ole kuulekas ka enam presidendile. No mis võivad olla need asjad, mis viivad sind seadusega pahuksisse? Ei lähe enam kooli, hakkad vastu oma vanematele, ei tule õhtul enam koju ja jääd teistega tänavale hängima. Oi ma ei taha edasi mõeldagi, mis siis edasi võib saada.

Mis on need head teod, mida sina saad presidendile teha? Kas üldse on midagi sellist olemas?

Kujuta ette, et sa oled president. Kas sulle meeldib rohkem see, kui sulle öeldakse halvasti või see, kui sulle öeldakse midagi head ja julgustatakse, kui mõni asi hästi välja ei tule. Esimese puhul sa tõenäoliselt oled õnnetu ega oska selle teadmisega midagi muud peale hakata, kui ainult kurvastada. Teine aga kindlasti rõõmustab sind ja paneb sind järgmiseks korraks rohkem ettevalmistama. Samamoodi on ka presidendiga. Temagi on ju ainult inimene. Teda kurvastab, kui tema rahvas tema kohta inetusi ütleb. Aga kindlasti ta rõõmustab, kui rahvas teda toetab ja julgustab. Ta ei ole ju kunagi president olnud. Ta vajab kindlasti rahva toetust ja tuge ning rõõmustab sellest, kui lapsed käivad koolis ja elavad huvitavat elu. Sa saad alati palvetada presidendi eest ja kõikide nende inimeste eest, keda meie rahvas on valinud juhtima meie riiki, et nad oskaksid teha tarku otsuseid.

Palve: Jumal palun aita mul olla kuulekas oma riigile ja hoia mind selle eest, et ma ei läheks seadusega pahuksisse. Palun anna tarkust meie presidendile ja teistele riigi juhtidele, et nad oskaksid teha häid otsuseid, et meie maal oleks hea elada kõikidel inimestel. Aamen.