angry-03Kui vihastute, siis ärge tehke pattu! Ärgu päike loojugu teie vihastumise üle!

Oled sa vahel vihastanud ja siis tahtnud midagi puruks lüüa või käed jalad käiku lasta? Või oled sa näinud, et keegi teine teeb midagi hirmsat, sest miski on teda nii väga vihastanud?

Kas sa ka seda teadsid, et vahel viha tunda ongi ok?

Paljud asjad võivad teha meid vihaseks, aga tähtis on see, mida sa oma vihas teed.

Mõtle, et sul on soe Coca Cola pudel ja sinu ümber on palju sõpru. Sa raputad seda pudelit ja ütled, et teed selle nüüd lahti. Mis siis juhtub?

Ma arvan, et kõik su sõbrad hakkavad karjuma: “Eiiiiiiiiiiiiiiiiii, see plahvatab!. Ära tee!”

Mis on need asjad, mis sind vihastavad nii, et sa hakkad käituma nagu raputatud Coca Cola pudel, kui see lahti teha? Ta purskab jooki ja hüppab siia sinna vahel isegi kellegi vastu.

Piiblisalm ütleb, et vihastuge, aga ärge tehke pattu ja päike ei tohi enne looja minna, kui viha on üle läinud. 

See tähendab, et kui me vihastame, siis me peame püüda rahuneda. Näiteks kuulama rahuliku muusikat või minema jalutama või hoopis tegema midagi sellist, mis ei paneks meid plahvatama ega halbu asju teiste peale karjuma. Sest vihahoos võib inimene käituda nii nagu ta tavaliselt ei käitu, siis tuleb mõistus appi võtta ja öelda endale: “Nüüd ma pean rahunema!”

Aga see päikese loojumise asi, mida see tähendab?

Päike loojub tavaliselt õhtul ega sõltu minu ega sinu vihastamistest. See tähendab seda, et oma viha asjad tuleb enne ära korraldada, kui õhtu otsa saab ja päike looja läheb. Vihasena ei tohi magama minna.

Palveta: Jumal aita mul palun oma viha taltsutada. Kui ma millegi peale vihastan, siis aita, et ma ei teeks hirmsaid asju., vaid rahuneksin ja paluksin andeks.  Aitäh, et sa oled meile Piibli kinkinud, mis on täis häid juhatusi. Aamen.